calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0032-7, 32 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A14011003207002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0032-7, 32 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter: 140 mm, flange BCD: 115 mm og aksel diameter: 11 mm gør den kompatibel med IEC 63B5 motorstandard. Den leveres med 32 pulser pr. kanal, udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL og understøtter indgangsspænding: 5-24VDC. Encoderhuset i aluminium og klassificeringen IP55/IP67 giver robusthed og beskyttelse. Den er udstyret med kabel på 2 meter og en flangetykkelse på 7 mm.