HV52A14011001607S05BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0016-7, 16 pulser, 4P stik 5m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til præcis regulering i automatiserede systemer. Antal pulser: 16 pr. kanal. Bolt cirkel diameter: 115 mm. Flangetykkelse: 7 mm. Udvendig flange diameter: Ø140 mm. Aksel diameter: 11 mm. Motor IEC norm: 63B5. Indgangsspænding: 5-24VDC. Udgange: A90°B HTL. Kabellængde: 5 meter med 4P stik. Materiale: Aluminium. IP-klassificering: IP55 / IP67. Velegnet til anvendelse, hvor høj signalstabilitet og nøjagtighed kræves.