calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0016-7, 16 pulser, 10m kabel, aluminium
HV52A14011001607010Flangens udvendige diameter: 140 mm Flange BCD: 115 mm Flangetykkelse: 7 mm Aksel diameter: 11 mm Motor IEC norm: 63B5 Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Materiale: Aluminium Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 16 Kabellængde: 10 meter Indgangsspænding: 5-24 VDC Signallogik: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Designet til integration i industrielle automatiseringsapplikationer, hvor høj signalstabilitet og pålidelighed er påkrævet.