calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A14011000407002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-140-11-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer. Flange BCD: 115 mm. Kabellængde: 2 meter. Flangetykkelse: 7 mm. IEC norm: 63B5. Materiale: Aluminium. Ydre diameter: 140 mm. Akselforbindelse: 11 mm. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Udgangssignal: A90°B / A'90°B' (HTL/TTL). Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal. IP-klassificering: IP55 / IP67. Velegnet til teknisk præcise opgaver i automatiseret drift, hvor signalstabilitet og enkel integration er væsentligt.