HV52A12019102407S05Encodertype: Inkremental Opløsning: 1024 pulser pr. kanal Flange udvendig diameter: 120 mm Boltcirkel (BCD): 100 mm Skaftdiameter: 19 mm Motornormering (IEC): 80B14 Flangetykkelse: 7 mm Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24 V DC Udgang: A90°B HTL Kabellængde: 5 meter, 4-polede stik Beskyttelsesgrad: IP55 / IP67 Egnet til integration i avancerede styresystemer, hvor præcis hastighedsfeedback og signalstabilitet er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
1024
Beskrivelse
Producentbeskrivelse:
Signaltype: A90°B HTL – Sikker og støjrobust signaltransmission til industriel styring
Forsyningsspænding: 5-24V DC – Fleksibilitet til integration i mange forskellige systemer
Skaftdiameter: 19 mm – Passer til standard IEC 80B14 motorflangesnitflader
Flangens ydre diameter: 120 mm; Bolt cirkeldiameter: 100 mm – Nem installation og kompatibilitet med gængse motorer/gear
Kabellængde: 5 meter med 4-polet stik – Giver fleksibel montage på maskiner og systemer
Materiale: Aluminium – Høj mekanisk styrke og lav vægt, modstandsdygtig mod korrosion
Flangetykkelse: 7 mm – Sikrer robust integrationNøglefunktioner og fordele:
Lang kabelføring – Fleksibel positionering af encoder selv i større maskiner eller anlæg
Let integration med standard IEC-motorer og styringssystemerAnvendelsesmuligheder: