calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0512-7, 512 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A12019051207002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0512-7, 512 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens Bolt cirkel diameter er 100 mm, og flange diameter er 120 mm. Den har en akseldiameter på 19 mm og overholder IEC 80B14 standarden. Encoderens kabellængde er 2 meter og flange tykkelse er 7 mm. Materiale: Aluminium. Indgangsspænding: 5-24 VDC. Udgange: A90°B / A'90°B', HTL/TTL. Impuls pr. omdrejning: 512 pr. kanal. IP-klassificering: IP55 / IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Beskrivelse
**Om producenten:**
Robust design i aluminium for optimal holdbarhed og beskyttelse i industrielle omgivelser.
Boret flange med ydre diameter på Ø120mm samt Bolt Circle Diameter (BCD) 100mm, som giver nem og fleksibel integration på motorer og maskiner i henhold til IEC 80B14-standard.
19mm akseldiameter og 7mm flange-tykkelse sikrer kompatibilitet med en bred vifte af drivsystemer.
IP55/IP67-klassificering giver pålidelig drift under krævende forhold og beskytter mod støv og fugt.
Driftsspænding på 5-24VDC for fleksibel integration i forskellige styresystemer.