calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0512-7, 512 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A12019051207100Flangens udvendige diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Skaftdiameter: 19 mm IEC-motorflange: 80B14 Flangetykkelse: 7 mm Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 512 Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Forsyningsspænding: 5-24 VDC Kabellængde: 100 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderens robusthed og lange kabellængde muliggør fleksibel integration i krævende industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Beskrivelse
BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0512-7**Nøglefunktioner og fordele:**
Robust flangemontering med udvendig diameter på 120 mm og BCD 100 mm (IEC 80B14-standard) sikrer kompatibilitet med en bred vifte af elektriske motorer og gear.
19 mm akseldiameter og flange-tykkelse på 7 mm muliggør brug i mange forskellige montage- og maskinopstillinger.