calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0256-7, 256 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A12019025607100Opløsning: 256 pulser pr. kanal Signalkompatibilitet: HTL/TTL (A90°B / A’90°B’ output) Indgangsspænding: 5-24 VDC Flange ydre diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Flangetykkelse: 7 mm AKSEL: 19 mm diameter Motor IEC-norm: 80B14 Materiale: Aluminium Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Kabellængde: 100 meter Velegnet til applikationer, hvor nøjagtig position og hastighedsfeedback er påkrævet i krævende industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
Robust 120 mm aluminium flange og 19 mm aksel sikrer nem integration med IEC 80B14-motorstandarder.
IP55 / IP67-klassificering sikrer driftssikkerhed under støvende, fugtige eller krævende forhold.
Nem installation via Ø120mm flange og BCD på 100mm optimerer montage på forskellige applikationer.**Anvendelsesmuligheder**