calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0128-7, 128 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A12019012807050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0128-7, 128 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til præcis regulering i automatiserede systemer. Produktet har 128 pulser pr. kanal og leveres med flange udvendig diameter på 120 mm samt flange BCD på 100 mm. Den er konstrueret i aluminium og har akseldiameter på 19 mm. Kabel på 50 meter medfølger. Encoderens output er A90°B / A’90°B’, HTL/TTL, og inputspænding er 5-24VDC. Overholder IEC 80B14 standard og har flangetykkelse på 7 mm. IP-klassificering: IP55/IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
Udstyret med universel IEC 80B14-motorflange (yderdiameter 120 mm, hulmål BCD 100 mm, flangetykkelse 7 mm), hvilket muliggør nem integration med standardmotorer og gearkasser.
19 mm akseldiameter sikrer kompatibilitet med kraftige drivsystemer og sikrer stabil transmission af rotationsdata.