calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0128-7, 128 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A12019012807015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0128-7, 128 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet til avanceret styring i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 120 mm og bolt cirkeldiameter (BCD) er 100 mm. Den har en skaftdiameter på 19 mm og passer til IEC norm 80B14. Kabellængden er 15 meter, og materialet er aluminium. Enheden understøtter input 5-24VDC og leverer HTL/TTL udgangssignal A90°B / A'90°B' med 128 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Encoderens IP-klassificering er IP55/IP67 for robusthed mod støv og vand, og flangetykkelsen er 7 mm.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
**Om producenten:**
HTL/TTL udgangssignaler gør encoder-kompatibel med de fleste industrielle styresystemer og PLC’er.
Høj beskyttelsesgrad (IP55/IP67) muliggør anvendelse i støvede og fugtige produktionsmiljøer.
Lang kabellængde (15 meter) letter integration i større anlæg uden signaltab.
IEC 80B14 flange, ydre diameter 120mm og 19mm aksel giver nem og fleksibel montering på standard industrielementer.