calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0016-7, 16 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A12019001607002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0016-7 er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, hvilket gør den velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer.Flange diameter: 120 mm Bolt cirkel diameter (BCD): 100 mm Motor IEC standard: 80B14 Flange tykkelse: 7 mm Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning: 16 pr. kanal Aksel diameter: 19 mm Input spænding: 5-24VDC Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Kabellængde: 2 meter Materiale: AluminiumEncoderens solide konstruktion og signaludgang gør den nem at integrere i industrielle miljøer med krav om driftssikkerhed og præcision.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
Udvendig diameter: 120 mm – Giver robusthed og nem integration i større motorer og maskiner.
Flange BCD: 100 mm og flange tykkelse: 7 mm – Standardiseret montering i henhold til IEC 80B14-norm for let installation.
Axeldiameter: 19 mm – Passer til kraftige drivlinjer og industriel brug.