calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0016-7, 16 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A12019001607100Ydre diameter: 120 mm Flange tykkelse: 7 mm Flange BCD: 100 mm Skaftdiameter: 19 mm IEC norm: 80B14 Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgang: A 90° B / A’ 90° B’ HTL/TTL Pulser pr. omdr./kanal: 16 Kabellængde: 100 meter IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderens absolutte nulpunktsposition gør den velegnet til applikationer med krav om høj signalstabilitet og pålidelighed.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
• Flangediameter på Ø120 mm, bolt cirkel diameter (BCD) 100 mm og flangetykkelse på 7 mm sikrer nem integration med IEC 80B14-motorer og mange standard gearkasser.
• 19 mm akseldiameter giver stærk mekanisk forbindelse og høj driftsikkerhed.
• Fleksibel indgangsspænding på 5-24VDC for nem integration i eksisterende styresystemer.