calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0008-7, 8 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A12019000807002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0008-7, 8 pulser, 2m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning, der giver forbedret signalstabilitet til præcis regulering i automatiserede systemer. Ydre diameter: 120 mm. Bolt cirkeldiameter (BCD): 100 mm. Flangetykkelse: 7 mm. Skaftdiameter: 19 mm. IEC norm: 80B14. IP-klassificering: IP55 / IP67. Indgangsspænding: 5-24VDC. Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal. Kabellængde: 2 meter. Materiale: Aluminium. Enheden omdanner bevægelse eller position til elektriske signaler for nøjagtig feedback til styresystemer. Egnet til applikationer, hvor stabilitet og præcision er vigtig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
Flange med diameter 120 mm og bolt-cirkeldiameter (BCD) på 100 mm for enkel integration med IEC 80B14 motorflange-standarder
Skakt-diameter på 19 mm muliggør direkte og sikker forbindelse til motor eller applikation
To meter fastmonteret kabel muliggør nem og hurtig installation i maskiner og kontrolpaneler
Kompakt flange-tykkelse på kun 7 mm, ideel hvor pladsen er trang
5–24V DC indgangsspænding for bred kompatibilitet med industrielle strømforsyninger**Anvendelsesmuligheder:**