calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0008-7, 8 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A12019000807015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0008-7, 8 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, ideel til mere nøjagtig regulering i automatiserede systemer. Denne model har flange diameter på 120 mm, BCD på 100 mm og aksel diameter på 19 mm. Den er kompatibel med motor IEC 80B14 og har flangetykkelse på 7 mm. Signalgenerering sker via 8 pulser pr. kanal og understøtter HTL/TTL output. Encoderhuset er udført i aluminium, har IP55/IP67 beskyttelsesklasse og leveres med 15 meter kabel samt spændingsinput på 5-24VDC.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
Dimensioner: 120mm flange yderdiameter, 100mm flange BCD, 19mm akseldiameter og 7mm flange tykkelse efter IEC 80B14 standard – passer til mange motorstørrelser og -mærker.