calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0002-7, 2 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A12019000207100Ydre diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC motorflange: 80B14 Aksel diameter: 19 mm Inputspænding: 5-24VDC Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omløb: 2 pr. kanal Kabel længde: 100 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67 Encoderens robuste konstruktion og høje signalstabilitet gør den velegnet til krævende industrielle miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
19
IEC norm
80B14
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
**Producentinformation:**
BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-19-0002-7**Nøglefunktioner og fordele:**
Standardiseret montering: Flangeydre Ø120mm, flange BCD 100mm, akseldiameter 19mm, kompatibel med IEC 80B14 motorflanger for let integration.