calcPageSize())" />BEGE flange encoder MIG Nova+ MN-120-09-2048-7, 2048 pulses, 20m cable, aluminium
HV52A12009204807020Type: Incremental encoder Pulses per revolution: 2048 per channel Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Input voltage: 5-24VDC Cable length: 20 meters Shaft diameter: 9 mm Flange outside diameter: 120 mm Flange BCD: 100 mm Flange thickness: 7 mm Motor IEC standard: 56B5 Material: Aluminium IP classification: IP55 / IP67Designed for integration in environments requiring reliable speed feedback and consistent operation for automation applications.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
120
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B5
BCD norm
100
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
- Optimized Flange and Shaft Design: Features a Ø120mm flange, 100mm BCD, and a 9mm shaft diameter (IEC 56B5 compatible), supporting easy retrofit or integration into existing motor assemblies.