calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-09-1024-7, 1024 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A12009102407015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-09-1024-7, 1024 pulser, 15m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning, udviklet til applikationer, hvor præcis regulering og signalstabilitet er vigtigt for automatiserede systemer. Encoderens væsentligste egenskaber inkluderer: Flange diameter: 120 mm, Flange BCD: 100 mm, Aksel diameter: 9 mm, Flangetykkelse: 7 mm, Kabellængde: 15 meter, Materiale: Aluminium, IP-klasse: IP55/IP67, Pulser pr. omdrejning: 1024 pr. kanal, Spændingsområde: 5-24VDC, IEC norm: 56B5, Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Denne encoder egner sig til brug, hvor kravene til positionsfeedback og hastighedskontrol er øgede i industrielle miljøer.