calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-09-0032-7, 32 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A12009003207050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-120-09-0032-7, 32 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, hvilket gør den velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange diameter er 120 mm, flange BCD på 100 mm, flange tykkelse 7 mm, og den tilpasses motorer med IEC 56B5 norm. Modellen har en aksel diameter på 9 mm og leveres med 50 meter kabel. Kapslingsklasse: IP55/IP67. Materiale: Aluminium. Indgangsspænding: 5-24VDC. Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal.