calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-2048-7, 2048 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A10514204807015Antal pulser per omdrejning: 2048
Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Indgangsspænding: 5-24VDC
Kabel længde: 15 meter
Bøsning diameter: 14 mm
Flange diameter udvendigt: 105 mm
Flange BCD: 85 mm
Flangetykkelse: 7 mm
Motortilslutning (IEC): 71B14
Materiale: Aluminium
Indgangsspænding: 5-24VDC
Kabel længde: 15 meter
Bøsning diameter: 14 mm
Flange BCD: 85 mm
Flangetykkelse: 7 mm
Motortilslutning (IEC): 71B14
Materiale: Aluminium
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
Standard flange- og akseldimensioner (Ø105 mm flange, 14 mm aksel, 85 mm boltcirkel, passer til IEC 71B14 motorer) – let at integrere i eksisterende maskinkonstruktioner.