calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-2048-7, 2048 pulser, 10m kabel, aluminium
HV52A10514204807010Pulser pr. omdrejning: 2048 pr. kanal Ydre diameter: 105 mm Bolt cirkeldiameter (BCD): 85 mm Akseldiameter: 14 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 71B14 Materiale: Aluminium Indgangsspænding: 5-24VDC Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Kabellængde: 10 meter IP-klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder konverterer rotationsbevægelse til et digitalt signal, som styresystemer let kan fortolke ved applikationer med krav til nøjagtig feedback og driftsikkerhed.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2048
Beskrivelse
Langt 10 meter kabel muliggør fleksibel installation over store afstande i maskinanlæg.
Standardiseret IEC 71B14 og flange-BCD 85 mm gør dette encoder-design velegnet til direkte montering på motorer og maskinkonstruktioner ifølge europæiske normer.
Flangetykkelse på 7 mm og akseldiameter på Ø14 mm sikrer stabil og sikker mekanisk forbindelse til drivenheder.