calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0512-7, 512 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A10514051207020Pulser pr. omdrejning: 512 pr. kanal Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Forsyningsspænding: 5-24VDC Kabel længde: 20 meter Materiale: Aluminium Akseldiameter: 14 mm Flange diameter: 105 mm BCD (boltcirkeldiameter): 85 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC standard: 71B14 IP-klassificering: IP55 / IP67
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Beskrivelse
BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0512-7 – Inkremental encoder med høj opløsning, 512 pulser pr. kanal, 20 meter kabel, aluminiumshus, IP55/IP67, Ø105mm flange, 14mm aksel, IEC 71B14.**Nøglefunktioner, fordele og anvendelsesmuligheder:**
Stor flange (Ø105mm, BCD 85mm, 7mm tykkelse) og 14mm aksel sikrer kompatibilitet med mange motortyper (IEC 71B14-flange).