calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0256-7, 256 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A10514025607002BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0256-7 er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flangediameter er 105 mm, BCD er 85 mm og akseldiameter er 14 mm. Passer til motorer med IEC norm 71B14. Udgange: A90°B / A'90°B' med HTL/TTL signal, puls per omdrejning: 256 pr. kanal. Kabellængde 2 meter. Materiale: aluminium. Flangetykkelse: 7 mm. IP-klassificering: IP55 / IP67. Indgangsspænding: 5-24VDC.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
**Nem integration:** Monteringsflange Ø105mm, BCD 85mm og akseldiameter 14mm gør den let at installere på IEC 71B14 motorer og kompatible gearsystemer.