calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0064-7, 64 pulser, 10m kabel, aluminium
HV52A10514006407010Flangediameter: 105 mm Flange BCD: 85 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC standard: 71B14 Skafdiameter: 14 mm Antal pulser pr. omdrejning: 64 pr. kanal Udgangssignal: A90°B / A'90°B', HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Kabellængde: 10 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67Encoderens konstruktion i aluminium og fleksible signaludgange gør den egnet til integration i robuste industrielle miljøer, hvor præcis feedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
64
Beskrivelse
Flange Ø105 mm og akseldiameter 14 mm: Standardiseret dimension (IEC 71B14, BCD 85 mm) for let og sikker montering på forskellige motortyper.