calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0032-7, 32 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A10514003207050Bolt cirkeldiameter (BCD): 85 mm Kabellængde: 50 m Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 71B14 Materiale: Aluminium Ydre diameter: 105 mm Aksel diameter: 14 mm Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal IP-klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder giver pålidelig tilbagemelding til styring og overvågning af bevægelse i industrielle applikationer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
32
Beskrivelse
**Brand / Producentbeskrivelse:**
Robust aluminiumshus og flange med yderdiameter på 105 mm, BCD-mål på 85 mm og akseldiameter på 14 mm, hvilket gør den velegnet til installation på IEC 71B14 motorflanger.
Flangetykkelse på 7 mm sikrer stabil og vibrationsfri montering til krævende industrielle applikationer.
Bredt driftsspændingsområde (5-24VDC) for nem integration i forskellige elektriske systemer.
MIG Basic – Inkremental encoder til basale hastighedsopgaver og standard automatisering.