HV52A10514000807S05Flange yderdiameter: 105 mm Flange BCD: 85 mm Flangetykkelse: 7 mm Skaftdiameter: 14 mm Motor IEC norm: 71B14 Kabellængde: 5 meter (4P stik) Materiale: Aluminium Spændingsinput: 5-24 VDC Udgange: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 8 pr. kanal IP-klassificering: IP55 / IP67 Opfylder krav til robusthed og pålidelig signalfeedback i krævende, automatiserede applikationer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Produktnavn: BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0008-7**
**Nøglefunktioner og fordele:**
• Aluminiumskonstruktion sikrer letvægt og robusthed – egnet til barske industrimiljøer.
• Kompakt design med yderdiameter på 105 mm, flange BCD 85 mm og 14 mm aksel, til problemfri montering på IEC 71B14 motorer.
• Flangetykkelse på 7 mm for stabil og sikker fastgørelse på udstyr.