HV52A10514000407S05Enkoder type: Inkremental Flange udvendig diameter: 105 mm Flange boltcirkel (BCD): 85 mm Flangetykkelse: 7 mm Skaftdiameter: 14 mm IEC norm: 71B14 Beskyttelsesklasse: IP55 / IP67 Udgangssignal: A90°B HTL Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal Forsyningsspænding: 5-24 VDC Kabellængde: 5 meter (4P stik) Materiale: Aluminium
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Produktnavn:** BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0004-7
**Nøglefunktioner:**
Ydre flange diameter på 105 mm og flange BCD på 85 mm, der passer til IEC norm 71B14, giver nem integration med standard motorapplikationer.
14 mm akseldiameter tilpasset industrielle motor/flange standarder for nem og sikker montering.