calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A10514000407002Type: Inkremental encoder Opløsning: 4 pulser pr. kanal Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Flangens udvendige diameter: 105 mm Flange bolt cirkeldiameter: 85 mm Flangetykkelse: 7 mm Aksel diameter: 14 mm IEC norm: 71B14 Kabellængde: 2 meter Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Om producenten:**
BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0004-7**Nøglefunktioner & fordele:**
Flangeudvendig diameter på 105 mm og akseldiameter på 14 mm giver nem montage på standard IEC 71B14 motorer.
Leveres med 2 meter kabel for fleksibel montering og enkel installation i maskinparker.
Flangetykkelse på 7 mm og BCD på 85 mm sikrer universel pasform til mange maskiner og automationssystemer.**Anvendelsesmuligheder:**