calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0002-7, 2 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A10514000207020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0002-7 er en inkremental encoder med højere opløsning og optimeret signalstabilitet. Den er egnet til præcise reguleringsopgaver i automatiserede systemer, hvor pålidelig hastigheds- og positionsfeedback kræves.Kredsnorm: BCD 85 Kabellængde: 20 meter Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 71B14 Materiale: Aluminium Ydre diameter: 105 mm Aksel diameter: 14 mm Input: 5-24VDC Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdr.: 2 pr. kanal IP-klasse: IP55 / IP67Velegnet til styringsopgaver, hvor stabilitet og lang kabellængde er afgørende.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
2
Beskrivelse
Nøglefunktioner og fordelene ved BEGE flangeencoder MIG Nova+:
■ Flange-diameter på 105 mm og bolt cirkel diameter (BCD) på 85 mm – designet til IEC 71B14 motorer for nem og direkte montering.
■ Aksel diameter på 14 mm og flange tykkelse på 7 mm – passer til en bred vifte af motorapplikationer.