calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0001-7, 1 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A10514000107020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-105-14-0001-7 er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer.Kabel længde: 20 meter Materiale: Aluminium Ydre diameter: 105 mm Skaftdiameter: 14 mm IEC norm: 71B14 Flange BCD: 85 mm Flangetykkelse: 7 mm Antal pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal Indgangsspænding: 5-24VDC Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL IP-klassificering: IP55 / IP67Produktet konverterer positions- eller bevægelsesdata til elektriske signaler, som bruges til præcis styring og automatisering.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
105
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
14
IEC norm
71B14
BCD norm
85
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1
Beskrivelse
Monteres med flange Ø105 mm og BCD 85 mm, kompatibel med IEC 71B14 standardmotorer, hvilket letter integration i eksisterende anlæg.