calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0256-7, 256 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A09011025607050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0256-7, 256 pulser, 50m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning til præcis hastigheds- og positionsfeedback i automatiserede systemer. Pulser pr. omdrejning: 256 pr. kanal, Flange: Ø90mm, BCD 75mm, tykkelse 7mm, Aksel: 11mm, IEC norm: 63B14. Spændingsinput: 5-24 VDC, Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Bygget i aluminium til robust drift. Kabellængde: 50 meter. IP-klassificering: IP55/IP67 for beskyttelse mod støv og vand. Velegnet til applikationer med krav om øget signalstabilitet og nøjagtighed.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
**Beskrivelse af producent:**
Bredt indgangsspændingsområde (5-24VDC) for fleksibel integration i forskellige automationsmiljøer.
Flange-udførelse Ø90mm BCD 75mm, kompatibel med IEC 63B14-motornorm og 11mm aksel for fleksibel montering på forskellige motorer.
Flangetykkelse på 7mm sikrer nem og stabil installation. **Anvendelsesmuligheder:**