calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0032-7, 32 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A09011003207050BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0032-7, 32 pulser, 50m kabel, aluminium leverer robust og stabil inkremental feedback til automatiserede systemer, hvor højere opløsning og forbedret signalstabilitet er påkrævet. Encoderens udvendig diameter: 90 mm, aksel diameter: 11 mm, flangetykkelse: 7 mm og flange BCD: 75 mm gør den velegnet til IEC 63B14-motorer. Materiale: Aluminium sikrer lav vægt og holdbarhed. Kabel længde: 50 meter muliggør fleksibel installation. Indgangsspænding: 5-24VDC, output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Encoderens opløsning: 32 pulser pr. kanal pr. omdrejning. Med IP55/IP67 klassificering kan enheden benyttes i krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
32
Beskrivelse
Kompakt flange-design (Ydre diameter 90mm, BCD 75mm, tykkelse 7mm) gør installationen enkel og fleksibel, også i pladskrævende applikationer
Aksel diameter på 11 mm og IEC norm 63B14 passer til et bredt udvalg af motorer og gear
Forsyningsspænding 5-24V DC for fleksibel integration i forskellige strømforsyningsmiljøer