calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0016-7, 16 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A09011001607020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0016-7, 16 pulser, 20m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, egnet til nøjagtig regulering i automatiserede systemer. Encoderens pulstal er 16 pr. kanal og den leveres med output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL. Kabellængden er 20 meter og huset er udført i aluminium for høj robusthed. Encoderens flange har en udvendig diameter på 90 mm med BCD 75 mm samt flangetykkelse på 7 mm. Akseldiameteren er 11 mm og den er kompatibel med motor IEC 63B14. Enheden understøtter indgangsspænding 5-24VDC og har IP55/IP67 kapslingsklasse til anvendelse i krævende miljøer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
**Fleksibel montage:** Flange på Ø90mm med BCD 75mm og en akseldiameter på 11mm gør den kompatibel med IEC 63B14 motorer og gør montage nem i eksisterende systemer.