calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0016-7, 16 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A09011001607015BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0016-7, 16 pulser, 15m kabel, aluminium er en **inkremental encoder** med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis styring i automatiserede systemer. Encoderens **flange yderdiameter på 90 mm** og **flangetykkelse på 7 mm** passer til standard **IEC 63B14** motorer. **Aksel diameteren er 11 mm**, og **BCD er 75 mm**. Den leveres med **16 pulser pr. omdrejning** pr. kanal, og **output er A90°B / A'90°B' HTL/TTL**. Encoderhuset er fremstillet i **aluminium** og tåler krævende omgivelser med **IP55 / IP67** klassificering. **Kabel længden er 15 meter**. **Indgangsspænding: 5-24VDC**.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
Mekaniske specifikationer: Flange Ø90mm, BCD 75mm, akseldiameter 11mm – passer perfekt til IEC 63B14 motorer og forskellige industristandarder.