HV52A09011000407S05BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0004-7, 4 pulser, 4P stik 5m kabel, aluminium er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Encoderens flange-ydre diameter: 90 mm, BCD: 75 mm, flange-tykkelse: 7 mm, akseldiameter: 11 mm, IEC motor norm: 63B14. Encoderens kabellængde: 5 m, tilslutning: 4P stik, driftsspænding: 5-24VDC, udgangssignal: A90°B HTL, pulser pr. omdrejning: 4 per kanal. Encoderhuset er fremstillet i aluminium. IP-klassificering: IP55/IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Producentbeskrivelse:**
Opløsning: 4 pulser pr. omdrejning pr. kanal for præcis hastigheds- og positionsmåling.
Robust hus i aluminium med en flange-ydre diameter på 90 mm og BCD på 75 mm, optimeret til industrielle miljøer.
Velegnet til IEC 63B14 flangeafmålte motorer og aktuatorer – ideel til nem retrofit og integration.
11 mm aksel sikrer kompatibilitet med standardiserede motoraksler.
Indgangsspænding 5-24VDC gør den fleksibel ift. forskellige automationsstyringer.
5 meter kabel (4P stik) for enkel installation selv hvor komponenterne er fysisk adskilt.
Let og korrosionsbestandigt aluminiumshus for lang levetid og lav vedligeholdelse.
MIG Basic: Perfekt til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver.