calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0004-7, 4 pulser, 2m kabel, aluminium
HV52A09011000407002Pulser pr. omdrejning: 4 pr. kanal Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Spændingsinput: 5-24VDC Kabel-længde: 2 meter Materiale: Aluminium Beskyttelsesklasse: IP55 / IP67 Flange udvendig diameter: 90 mm Flange BCD: 75 mm Flangetykkelse: 7 mm Aksel-diameter: 11 mm Motor tilslutning (IEC norm): 63B14 Enheden tilbyder pålidelig feedback til automatiserede systemer, hvor præcis hastigheds- og positionsregistrering er nødvendig.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
4
Beskrivelse
**BEGE Flangeencoder MIG Nova+ (MN-090-11-0004-7):**
Fleksibel installation takket være IEC 63B14 standard flange, 90 mm yderdiameter og 75 mm flange BCD.
Kompatibel med aksler på 11 mm, hvilket dækker en bred vifte af motorer og transmissionsløsninger.