calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0001-7, 1 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A09011000107020BCD norm: 75 Kabellængde: 20 meter Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 63B14 Materiale: Aluminium Ydre diameter: 90 mm Aksel diameter: 11 mm Flange udvendig: Ø90 mm Flange BCD: 75 mm Input spænding: 5-24VDC Output: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Pulser pr. omdrejning: 1 pr. kanal IP-klassificering: IP55 / IP67Denne encoder giver pålidelig og stabil feedback til avancerede styre- og reguleringsopgaver.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
90
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
11
IEC norm
63B14
BCD norm
75
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
1
Beskrivelse
Produktnavn: BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-090-11-0001-7
Flangestørrelse: Ydre diameter på 90 mm og flange-Bolt Cirkel Diameter (BCD) på 75 mm, sikrer kompatibilitet med flere IEC-motorer (63B14-standard).
Akselstørrelse: Diameter på 11 mm, gør den velegnet til kraftige motorer med standardiseret akseldimension.