HV52S08009051207015Encoder type: Inkremental, høj opløsning Opløsning: 512 pulser pr. kanal Udgange: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Inputspænding: 5–24 VDC Kabellængde: 15 meter Materiale: Rustfrit stål Beskyttelsesklasse: IP55 / IP67 Ledeaksel diameter: 9 mm Flange udvendig diameter: 80 mm Flange BCD: 65 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 56B14Velegnet til krævende industrielle applikationer, hvor der ønskes pålidelig og præcis feedback til styringssystemet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Beskrivelse
Flangemål: Udvendig diameter Ø80mm, Bolt-mål/BCD 65mm, skafte diameter 9mm og flange tykkelse 7mm – kompatibel med IEC 56B14 motorflanger.