calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0512-7, 512 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A08009051207100Opløsning: 512 pulser pr. omdrejning pr. kanal Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Indgangsspænding: 5-24 VDC Kabellængde: 100 meter Materiale: Aluminium Ydre diameter flange: 80 mm Flange BCD: 65 mm Flangetykkelse: 7 mm Akselfiameter: 9 mm IEC standard: 56B14 IP-klassificering: IP55 / IP67 Velegnet til montage på IEC 56B14 motorflanger og krævende, automatiserede applikationer med behov for pålidelig feedback.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Beskrivelse
**Brand-/producentbeskrivelse:**
Bolt cirkel diameter på 65 mm og flange diameter på 80 mm (IEC 56B14) sikrer kompatibilitet med standard industrimotorer og -gear.
Egnet akseldiameter på 9 mm dækker bred vifte af IEC-motorer og applikationer.