HV52A08009025607S05BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0256-7 er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet – ideel til mere nøjagtig hastigheds- og positionsfeedback i automatiserede systemer. Udvendig diameter: 80 mm. Flange BCD: 65 mm. Flangetykkelse: 7 mm. IEC norm: 56B14. Aksel diameter: 9 mm. Indgangsspænding: 5-24V DC. Udgangssignal: A90°B HTL. Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 256. Kabellængde: 5 meter, 4-polet stik. Materiale: Aluminium. IP-klassifikation: IP55/IP67.Denne encoder sikrer stabil og præcis overførsel af bevægelsesdata til dit styresystem.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
256
Beskrivelse
Robust konstruktion i aluminium og kompakt design (ydre diameter Ø80 mm, flangetykkelse 7 mm, akseldiameter 9 mm) muliggør installation i applikationer med begrænset plads og krævende drift.