calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0256-7, 256 pulser, 10m kabel, aluminium
HV52A08009025607010BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0256-7, 256 pulser, 10m kabel, aluminium er en inkremental encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, der egner sig til nøjagtig regulering i automatiserede systemer. Encoderens IEC norm er 56B14, flangetykkelse er 7 mm, og yderdiameter er 80 mm. Den har Skaftdiameter på 9 mm og flange BCD på 65 mm. Kabel længde er 10 meter, og materialet er aluminium. Antal pulser pr. omdrejning er 256 pr. kanal. Indgangsspænding er 5-24VDC, og den understøtter HTL/TTL-udgang A90°B / A’90°B’. IP-klassificering er IP55 / IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
**Brandbeskrivelse – BEGE:**
Flange på Ø80 mm og bolt cirkeldiameter (BCD) på 65 mm efter IEC norm 56B14 giver nem integration på standardmotorer og maskinanlæg.
9 mm akseldiameter og flange-tykkelse på 7 mm sikrer stabil og sikker montering.
Automatiseret produktionsudstyr, hvor konstant hastighed og præcis positionering er afgørende.
Transportbåndssystemer, hvor pålidelig feedback optimerer logistik og flow.