calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0256-7, 256 pulser, 100m kabel, aluminium
HV52A08009025607100BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0256-7, 256 pulser, 100m kabel, aluminium er en inkrementel encoder med høj opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til præcis regulering i automatiserede systemer. Ydre diameter: 80 mm Flange BCD: 65 mm Flangetykkelse: 7 mm IEC norm: 56B14 Skaftdiameter: 9 mm Pulser pr. omdrejning pr. kanal: 256 Kabellængde: 100 meter Indgangsspænding: 5–24 VDC Udgang: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Materiale: Aluminium IP-klassificering: IP55 / IP67 Designet for nem integration i industrielle applikationer hvor sikker og nøjagtig feedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
100
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
256
Beskrivelse
Bolt cirkel diameter (BCD) 65 mm, flange diameter 80 mm, og flange tykkelse 7 mm giver enkel integration på IEC 56B14 motorer og aktuatorer.
Skaftdiameter på 9 mm passer til en lang række aksler for universel anvendelighed.