calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0128-7, 128 pulser, 20m kabel, aluminium
HV52A08009012807020BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0128-7, 128 pulser, 20m kabel, aluminium er en **inkremental encoder** med højere opløsning og forbedret signalstabilitet. Denne model er velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer.Flange udvendig diameter: 80 mm Flange BCD: 65 mm Aksel diameter: 9 mm Flange tykkelse: 7 mm Kapslingsklasse: IP55 / IP67 Motor IEC norm: 56B14 Pulser pr. omdrejning: 128 pr. kanal Kabellængde: 20 meter Indgangsspænding: 5-24 VDC Udgange: A90°B / A'90°B', HTL/TTL Materiale: AluminiumEncoderens robuste konstruktion sikrer driftssikker anvendelse i industrielle miljøer, hvor pålidelig signaludgang og nøjagtig positionsfeedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
128
Beskrivelse
**Om producenten:**
Flange-udførelse med udvendig diameter 80 mm, BCD 65 mm og flange tykkelse 7 mm passer direkte på IEC 56B14 motorer, hvilket giver nem og sikker montering.
Skafte-dimension på 9 mm passer til standard industrimotorer og gear. **Anvendelsesmuligheder:**
Optimal til integration i styringsløsninger, hvor robusthed og signalstabilitet er kritiske krav.