HV52A08009006407S05BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0064-7, 64 pulser, 4P stik 5m kabel, aluminium, er en inkremental encoder med højere opløsning og forbedret signalstabilitet, velegnet til mere præcis regulering i automatiserede systemer.Flange diameter: 80 mm
Flange BCD: 65 mm
Akselflange: 9 mm
IEC motorstandard: 56B14
Signaludgang: A90°B HTL
Pulser pr. omdrejning: 64 pr. kanal
Tilslutning: 4-pols stik, 5 m kabel
Indgangsspænding: 5-24VDC
Materiale: Aluminium
Kapslingsklasse: IP55 / IP67
Flangetykkelse: 7 mm
Flange BCD: 65 mm
Akselflange: 9 mm
IEC motorstandard: 56B14
Signaludgang: A90°B HTL
Indgangsspænding: 5-24VDC
Materiale: Aluminium
Kapslingsklasse: IP55 / IP67
Flangetykkelse: 7 mm
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
64
Beskrivelse
**Producent:**
Flange montering efter IEC 56B14 standard og flange dimensioner (Ø80mm flange, BCD 65mm) gør installation nem i standard motorapplikationer.
Akseldiameter på 9 mm giver kompatibilitet med en bred vifte af motorer og gear.
Leveres med 5 meter kabel med 4-pins stik for fleksibel montering over længere afstande.