calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0016-7, 16 pulser, 15m kabel, aluminium
HV52A08009001607015BCD norm: 65
Kabellængde: 15 meter
Flangetykkelse: 7 mm
IEC norm: 56B14
Materiale: Aluminium
Ydre diameter: 80 mm
Aksel diameter: 9 mm
Flange, udvendig: Ø80 mm
Flange BCD: 65 mm
Motortilslutning: IEC 56B14
Input: 5-24VDC
Signaloutput: A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser pr. omdr.: 16 pr. kanal
IP-klassificering: IP55 / IP67
Kabellængde: 15 meter
Flangetykkelse: 7 mm
IEC norm: 56B14
Materiale: Aluminium
Ydre diameter: 80 mm
Aksel diameter: 9 mm
Flange, udvendig: Ø80 mm
Flange BCD: 65 mm
Motortilslutning: IEC 56B14
Input: 5-24VDC
Pulser pr. omdr.: 16 pr. kanal
IP-klassificering: IP55 / IP67
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
15
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
16
Beskrivelse
**Produktnavn:** BEGE Flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0016-7
**Flangemontering (Ø80mm, BCD 65mm):** Designet til nem integration efter IEC 56B14 norm, ofte brugt i elmotorer og industrimaskiner.