calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Nova+ MN-080-09-0008-7, 8 pulser, 50m kabel, aluminium
HV52A08009000807050Flange udvendig diameter: 80 mm Flangens bolt cirkeldiameter (BCD): 65 mm Flange tykkelse: 7 mm IEC standard: 56B14 Materiale: Aluminium Udgangssignal: A90°B / A'90°B' HTL/TTL Impulser pr. omdrejning pr. kanal: 8 Aksel diameter: 9 mm Kabellængde: 50 meter Spændingsforsyning: 5-24 VDC IP-klassificering: IP55 / IP67 Denne encoder konverterer bevægelse eller position til et elektrisk signal, som kan anvendes direkte i industrielle styresystemer.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
80
Flangetykkelse (mm)
7
Encoder Material
Aluminium
Kabellængde (m)
50
Akseldiameter (mm)
9
IEC norm
56B14
BCD norm
65
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B / A'90°B' HTL/TTL
Pulser
8
Beskrivelse
Stor flange (Ø80 mm) og BCD 65 mm gør den kompatibel med IEC 56B14 motorer og let at integrere i eksisterende maskiner.
Nem montering takket være 7 mm flange-tykkelse og kompakte dimensioner (ydre diameter 80 mm, akseldiameter 9 mm).**Forskelle på BEGE encoder-typer:**