HV51S20038003212010Pulser pr. omdrejning: 32 pr. kanal Bolt cirkel diameter (BCD): 165 mm Flange udvendig diameter: 200 mm Flangetykkelse: 12 mm IEC norm: 132B14 Akselfaktor: 38 mm Materiale: Rustfrit stål Beskyttelsesklasse: IP55 / IP67 Kabellængde: 10 meter Udgangssignal: A90°B HTL Indgangsspænding: 5-24VDC Denne encoder sikrer enkel integration og robust drift i industrielle miljøer, hvor pålidelig og grundlæggende feedback er påkrævet.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
32
Beskrivelse
Stor flange (Ø200 mm) med BCD 165 mm og en akseldiameter på 38 mm gør den velegnet til montering på større IEC 132B14 motorer.