calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0008-12, 8 pulser, 5m kabel, rustfrit stål
HV51S20038000812005BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0008-12, 8 pulser, 5m kabel, rustfrit stål er en inkrementel encoder designet til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flange yderdiameter: 200 mm, flange BCD: 165 mm og skaftdiameter: 38 mm sikrer kompatibilitet med IEC motorstørrelse: 132B14. Encoder leverer 8 pulser pr. omdrejning pr. kanal og har A90°B HTL-udgang for standard signalintegration. Kabel længde: 5 meter. Input: 5-24VDC. Materiale: rustfrit stål for øget holdbarhed, IP-klassificering: IP55/IP67 for støv- og vandbeskyttelse. Flangens tykkelse: 12 mm.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
5
Akseldiameter (mm)
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
**Brandbeskrivelse:**
Flangeopbygning med udvendig diameter på Ø200mm og flange BCD på 165mm – Garanterer nem integration i IEC-132B14 motorflanger og kompatibilitet med standard industrimotorer.
Stor akseldiameter på 38mm – Passer til kraftige aksler og sikrer optimal kraftoverførsel uden slør eller mekanisk slitage.