HV51S20038000812020BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0008-12, 8 pulser, 20m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Encoderens flangediameter er 200 mm og bolt cirkeldiameter (BCD) er 165 mm. Den har en akseldiameter på 38 mm, en flangetykkelse på 12 mm og passer til motor IEC 132B14. Driftsspænding er 5-24VDC med HTL udgangssignal (A90°B) og 8 pulser pr. omdrejning pr. kanal. Kablet er 20 meter langt. Encoderhuset er fremstillet i rustfrit stål og har IP55/IP67 kapslingsklasse for øget beskyttelse. Velegnet til generel industriel feedback.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
20
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
Lang kabellængde på 20 meter gør produktet nemt at integrere selv på større maskiner og systemer.
Flange diameter på 200 mm, flange BCD på 165 mm og akseldiameter på 38 mm, der passer til IEC 132B14 motorer – sikrer nem montage og kompatibilitet.
Høj IP-klassificering (IP55/IP67) til drift under fugtige eller støvede forhold.
Flangetykkelse på 12 mm giver ekstra mekanisk stabilitet. **Anvendelsesmuligheder:**