HV51S20038000812010Type: Inkremental encoder
Opløsning: 8 pulser pr. omdrejning pr. kanal
Flange diameter: 200 mm
Flange BCD: 165 mm
Flangetykkelse: 12 mm
Aksel diameter: 38 mm
Motor IEC norm: 132B14
Indgangsspænding: 5-24VDC
Udgangssignal: A90°B HTL
Kabellængde: 10 meter
Materiale: Rustfrit stål
Flange diameter: 200 mm
Flange BCD: 165 mm
Flangetykkelse: 12 mm
Aksel diameter: 38 mm
Motor IEC norm: 132B14
Indgangsspænding: 5-24VDC
Udgangssignal: A90°B HTL
Kabellængde: 10 meter
Materiale: Rustfrit stål
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
10
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
8
Beskrivelse
Produktnavn: BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0008-12, 8 pulser, 10 m kabel, rustfrit stål
Anvendelsesmuligheder:
Nøglefunktioner og fordele:
• Flangemål Ø200 mm og 12 mm flange-tykkelse samt akseldiameter på 38 mm garanterer en stærk og kompatibel mekanisk integration med industrielle motorer.