calcPageSize())" />BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0004-12, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål
HV51S20038000412002BEGE flangeencoder MIG Basic MB-200-38-0004-12, 4 pulser, 2m kabel, rustfrit stål er en inkremental encoder til grundlæggende hastighedsfeedback i standard automatiseringsopgaver. Denne model har flangediameter på 200 mm, bolt cirkeldiameter (BCD) på 165 mm og skafte-diameter på 38 mm. Flangen har en tykkelse på 12 mm og passer til IEC 132B14 motorer. Encoderhuset er fremstillet i rustfrit stål og leveres med 2 meter kabel. Driftsspænding: 5-24VDC. Udgangssignal: A90°B HTL, 4 pulser pr. kanal pr. omdrejning. Encoderens tæthedsgrad er IP55/IP67.
Specifikationer
Produktbeskrivelse
Downloads
Ordreproduceret
Forventet afsendelse:
Indlæser...
Estimated Shipping:
Beregn fragt
Loading shipping methods...
Leveringsmetoder
No shipping methods available for this destination.
Specifikationer
IP klassificering
IP55 / IP67
Yderdiameter (mm)
200
Flangetykkelse (mm)
12
Encoder Material
Rustfrit stål
Kabellængde (m)
2
Akseldiameter (mm)
38
IEC norm
132B14
BCD norm
165
Oprindelsesland
NLD
HS-Kode
ERP nettovægt (Kg)
Encoder forsyning
5-24VDC
Encoder signaler
A90°B HTL
Pulser
4
Beskrivelse
**Producent:**
Flange Ø200 mm og flange BCD 165 mm – standard mål kompatible med IEC 132B14 motorer, der muliggør hurtig og nem integration i eksisterende systemer.
Akselfi 38 mm – robust udformning til overførsel af moment og rotation i mellemstore til større industrielle applikationer.